back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Tomczyk zaorał Tuska

  PiS domaga się od Donalda Tuska odpowiedzi na kilka nurtujących ich pytań. Donald Tusk uparcie milczy. Milczy nie za sprawą tego, że zaginął, bo w Walentynki objawił się wpisem na Twitterze chyba, że zrobił to jego awatar. Za Tuska postanowił odpowiedzi udzielić poseł Cezary Tomczyk i zrobił, to tak nieumiejętnie, że wkopał swojego szefa na całego.

  Jednym z pytań polityków PiS była sprawa nie powstałej tarczy antyrakietowej. Cezary Tomczyk uznał, że wypuszczony przez PiS spot z pytaniami jest kłamliwy i zamieścił całą wypowiedź Tuska dotyczącą tarczy antyrakietowej. Donald Tusk mówi: „Z Prezydentem Putinem dłuższy czas rozmawialiśmy o tarczy antyrakietowej. Prezydent Putin nie jest entuzjastą tego projektu. Doceniacie Państwo delikatność mojego sformułowania, ale co oczywiste uznał autonomiczne prawo Polski do decydowania, czyje i jakie instalacje obronne na terytorium naszego kraju będą się znajdować.”. Ten fragment wypowiedzi Tuska miałby oczyścić go z zarzutów, że zrezygnował z amerykańskiej tarczy. A dlaczego? Bo Putin nie był entuzjastą tego pomysłu, jak sam wspominał.

  Tłumaczenia Tomczyka podchwycili politycy PiS. Rzecznik PiS Rafał Bochenek, tak skomentował tweet Tomczyka: „Finezyjnie Cezary Tomczyk pogrążył Donalda Tuska, który po naradzie u Putina, unicestwił plan budowy tarczy antyrakietowej w PL. co z pozostałymi pytaniami? – kontrakt z Rosją do 2037r., blokada BalticPipe, likwidacja jednostek wojskowych…mieliście 28 dni na odpowiedź”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap