back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Trochę jak Maria Antonina

  Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki nie potrafił podać aktualnej ceny bochenka chleb w Polsce (zapytany o to podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu), czym spowodował liczne komentarze. Jednocześnie chleb stał się (jak bywało to w przeszłości) problemem politycznym.

  We wczorajsze przedpołudnie w programie w Polsat News odniosła się do w/w tematu, w oryginalny sposób Anna Maria Żukowska. Posłanka Lewicy jest niemal etatowym komentatorem wszystkich tematów w telewizjach informacyjnych. Otóż wczoraj oznajmiła, że jej wyborcy raczej nie kupują chleba, kupują bardziej bułki, bo nie chcą marnować żywności. Od razu „zapachniała” nam ta wypowiedź nie ulubioną piekarnią, ale historią i Marią Antoniną. Królowa powiedziała rzekomo o głodujących i narzekających
  na brak chleba Francuzach: „niech jedzą ciastka”. Choć wszystko wskazuje na to, że jednak Maria Antonina tego zdania nie powiedziała, to mocno do niej przylgnęło. Wziąwszy pod uwagę los królowej, ciężar owej wypowiedzi się powiększa.

  Pozostawiając na boku prawdziwości opowieści o zachęcie do jedzenia ciastek, można zastanowić się jaki jest związek między chlebem, bułkami a marnowaniem (lub oszczędzaniem) żywności? W tym konkretnym przypadku, pieczywa. Domyślamy się, że posłanka mówiła na podstawie własnego doświadczenia! Ciekawe, czy jeśli wszyscy przerzucimy się na kupowanie tylko bułek, to będzie oszczędniej pod każdym względem? Szkoda, że tematu tego posłanka już nie rozwinęła.

  Jedno nie podlega wątpliwości: chleb ponownie stał się problemem politycznym.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: polsatnews.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap