back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Trzaskowski obrońca demokracji. Hipokryzja level master

  Wolne media krzyczą obrońcy demokracji. Media zaś chciałby być wolne, gdyby nie opór tych krzyczących demokratów. Pamiętamy jak jeszcze nie tak dawno Jurek Owsiak wypraszał telewizję publiczną ze swoich konferencji prasowych. Pamiętamy Donalda Tuska, którego konferencje prasowe odbywały się do pustej sali, a rzecznik Grabiec czytał pytania mediów, oczywiście te, które dla przewodniczącego PO były wygodne. Jak się okazuje podobnie jest z Rafałem Trzaskowskim, który aż do USA udał się, by mówić o wolnych mediach, a jego rzeczniczka na konferencja prasowe zaprasza tylko tych, którzy nie zdają niewygodnych pytań.

  Na dzisiejszej tablicy Twittera przeczytaliśmy oto taki wpis Jana Mencla: „Obrońcy demokracji z PO w akcji. Rzeczniczka Ratusza i Trzaskowskiego nie zaprasza Radia Kolor na konferencje, bo radio… zadaje niewygodne pytania m.in. o aferze w Straży Miejskiej. A potem Trzaskowski będzie mówił o wolności mediów # hipokryzja”.

  Zajrzeliśmy zatem na stronę Radia Kolor i czytamy na niej list od słuchaczy w w/w sprawie. „Drogie Słuchaczki, drodzy Słuchacze Radia Kolor, Radio Kolor od zawsze stara się Wam dostarczyć rozrywkę, dobrą muzykę i rzetelne informacje z Warszawy i okolic. Nasi dziennikarze codziennie pracują na to, byście byli dobrze poinformowani. Jednym ze źródeł informacji jest dla dziennikarzy mediów lokalnych stołeczny Ratusz, gdzie Prezydent Warszawy i jego urzędnicy podejmują ważne dla nas wszystkich decyzje. Niestety, rzeczniczka prasowa stołecznego Ratusza i Prezydenta Warszawy swoimi działaniami ogranicza Wam, słuchaczom i słuchaczkom Radia Kolor, dostęp do informacji. Dziennikarze Radia Kolor nie są przez panią Monikę Beuth-Lutyk informowani o wszystkich spotkaniach prezydenta Rafała Trzaskowskiego i jego urzędników z mediami. Pani rzecznik zaprasza na niektóre spotkania tylko wybrane redakcje i wybranych dziennikarzy. Tym samym okazuje Wam, słuchaczom i słuchaczkom Radia Kolor, brak szacunku oraz działa na szkodę wolności mediów, i szkodzi wizerunkowi Urzędu Miasta i prezydenta Trzaskowskiego.” – informuje radio.

  W dalszej części Radio Kolor przedstawia swoją korespondencję z rzeczniczką Lutyk. Gdy zapytano panią rzecznik, dlaczego pomija Radio Kolor, gdy zaprasza media na konferencje Trzaskowskiego, ta odpowiedziała: „Pan Prezydent jest dla Państwa dostępny bardzo często, niemal w każdym tygodniu odbywają się otwarte dla wszystkich briefingi i konferencje prasowe, na których można zadać każde pytanie. Poza tą formą korzystamy również z innych narzędzi, spotkań indywidualnych, wywiadów oraz spotkań w mniejszym gronie. Rezerwuję sobie taką możliwość jeśli Pan pozwoli i będę decydować o tym, jakie media i kiedy będę zapraszać” (red. pisownia oryginalna).”

  Pani rzecznik będzie decydowała i basta!. Radio Kolor samo sobie strzeliło w kolano, bo zamiast wygłaszać peany na cześć mera stolicy, postanowiło zapytać o jakąś aferę, która zapewne miała miejsce, gdyż dziś pojawił się komunikat o powołaniu nowego komendanta SM. Tylko jak to się ma do tych haseł w obronie demokracji wygłaszanych przez Trzaskowskiego nawet za oceanem?

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, radiokolor

  photo: domenapubliczna/theoniondaily


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap