back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  TVN 24 – cichy koalicjant PiS :)

  W trakcie prowadzonej kampanii wyborczej są oczywiście ważne programy. Ważne jest też poparcie różnych środowisk. Ważni są także koalicjanci. Takimi cichymi koalicjantami partii rządzącej stają się Gazeta Wyborcza i TVN 24. TVN 24 wypuszcza film opluwający Św. Jana Pawła II. Gazeta Wyborcza podtrzymuje ich narrację. Zarówno jedni, jak i drudzy wiedzą, że Polacy staną murem za Ojcem Świętym. Po pewnym czasie w Gazecie Wyborczej ukazuje się sondaż „dziaderski”, który skłóca wszystkie partie na opozycji. Nie mija nawet tydzień, jak stacja TVN 24 zaprasza do siebie niejakiego Oveerbeka holendra, który był negatywnym bohaterem filmu o JPII. Tenże Overbeek tym razem jest ekspertem od wszystkiego, co dotyczy Polski, a wybrzmiało to tak: „Polska stała się totalnym marginesem w Europie; Jest ironią, że ten kraj nazywa siebie Rzeczpospolitą. Polacy zachowują się, jakby interesu publicznego nie było. Nepotyzm, korupcja, dlaczego ludzie to akceptują? Robiliby to samo, gdyby oni byli u władzy. Większość ludzi w Polsce ma pochodzenie niewolnicze; PiS jest rusofobiczny, stosunków z Rosją nie ma, epoka lodowa. PiS jest partią bardzo prokremlowską; Ci ludzie dorwali się do władzy, traktują Polskę jak folwark, a jakoś uchodzi im to na sucho.”.

  To nie koniec. Jak zauważył Dariusz Grzędziński dziennikarz Wprost: „Ekke Overbeek o Holokauście: „cała ta zagłada i rola Polaków w tym”. Dopiero po chwili ratował sytuację słowami o „byciu choćby świadkiem”. W tym momencie ten chory strumień świadomości powinien być przerwany, a obecność pana Ekke w mediach zakończona na zawsze”.

  Nie tylko Dariusz Grzędziński zauważył niestosowność pojawiania się w mediach niejakiego Overbeeka. „Idol Czerskiej. Dobrze choć, że to towarzystwo zaczyna już głosić swoje poglądy z otwartą przyłbicą, a nie kryje się za plecami jakiś Tischnerów czy Bartoszewskich” – napisał dziennikarz Wiktor Świetlik. „Większość ludzi w Polsce ma pochodzenie niewolnicze” – na niewolnictwie to ten Overbeek teoretycznie może się znać, biorąc pod uwagę kraj jego pochodzenia. Ps. Ciekawe jak sobie w obecnej sytuacji wyobraża stosunki z Rosją? O wojnie na Ukrainie słyszał?” – dodała korespondentka polska z Brukseli Dominika Cosic. „Czy ten Owerbek może kandydować w wyborach? Razem z męczennikiem z czinkłeczento byliby świetnym otwarciem „jednej listy obozu demokratycznego” – zauważył Rafał Ziemkiewicz, a Joanna Miziołek z Wprost fragment wypowiedzi Overbeeka skomentowała krótko: „Za mocne” i opatrzyła ikonkami pędzących karetek pogotowia.

  No i niech nas ktoś przekona, że PiS musi ruszyć w trasę, by robić kampanię wyborczą.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, TVN 24

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap