back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  U nas atom, a u sąsiadów lampa naftowa

  Niektóre państwa cofają się w rozwoju, a niektóre w nim przyspieszają. Co ciekawe, te które robią krok w tył to te, które dotąd były stawiane nam za przykład, zwłaszcza przez naszą opozycję.

  W Berlinie ostatnio odbyły się demonstracje przeciwko zamknięciu ostatnich elektrowni atomowych. „Wyjście z atomu czyni nasz kraj bezpieczniejszym. (…) Wkraczamy w nową erę produkcji energii” – potwierdziła w sobotę na Twitterze Steffi Lemke (Zieloni), federalna minister środowiska.”. To skłoniło przeciwników tej decyzji do wyjścia na ulicę. Decyzji przeciwstawia się także rząd Bawarii, który chce nadal korzystać z energii atomowej.

  Polski rząd ma w tej materii inne zdanie, a co za tym idzie nie cofa się lecz idzie do przodu. Polska potrzebuje czystego, taniego, bezpiecznego źródła energii – zaznaczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Premier zaznaczył także, że choć dzisiaj energię czerpiemy z węgla, to atom jest zdecydowanie tańszy i zmniejszą się koszty zapłaty opłat ETS, czyli opłaty za emisję CO2.

  Skoro Niemcy wracają do węgla, to możemy się spodziewać, że wkrótce w ich domach zaświecą się lampy naftowe.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: wgospodarce.pl

  photo: domena publiczna

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap