back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Wiosenne porządki w ambasadzie i odtajniony szyfrogram

  Robienie porządków w szafach zawsze skutkuje odnalezieniem zapodzianego dokumentu. Taki świstek papieru może okazać się skarbem. Zapomniany, pozostawiony samemu sobie, a posiadający ważną treść. Warto zatem od czasu do czasu zrobić przegląd w szufladach. W szufladach polskich ambasad robią także wiosenne porządki urzędnicy polskich służb. W ich ręce wpadają przepyszne kąski.

  W dzisiejszym programie „Jedziemy” w telewizji publicznej redaktor Michał Rachoń podzielił się z widzami wiedzą skrywaną w szafach polskich służb wojskowych ambasady w Moskwie. W szyfrogramie z 1 sierpnia 2008 roku napisano: „Bodźcem dla rozwoju stosunków, który pozwoli rozładować sytuację i dokonać kolejnego kroku na drodze do uregulowania stosunków, może stać się oświadczenie strony polskiej, że Warszawa nie będzie przeciwdziałać na forum Unii Europejskiej budowie gazociągu północnego (nie jest konieczne wyrażenie poparcia dla tego projektu). Podobne oświadczenie może zostać złożone podczas kolejnych rozmów polityczno-gospodarczych szefów rządów (D.Tusk-W.Putin).”

  Dziwnym trafem notatka zbiegła się z oświadczeniem Waldemara Pawlaka, ówczesnego wicepremiera ds. gospodarczych, o odejściu od polityki PiS w sprawie Nord Stream 2 i poparciem Pawla dla jego budowy. W tym samym czasie inny ważny polityk opozycji, ówczesny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski drwił z PiS, że nie przyłączyli się do budowy gazociągu z Władimirem Putinem. Żalił się, że przez opór PiS nie ma polskiego członka w zarządzie Nord Stream 2.

  Co jeszcze znajdzie się w szafach ambasad? Co jeszcze kryją szuflady ministerialnych biurek? Aż strach pomyśleć, co fundowała nam przez lata Platforma Obywatelska wraz ze swoimi przystawkami, gdy była u steru władzy.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: tvp.info.pl

  photo: tvp.info.pl

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap