back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Właśnie leci kabarecik

  Głupie wypowiedzi trzeba piętnować. Jeśli wypowiada je osoba, która powinna być wzorem do naśladowania, a przy okazji człowiekiem oświecenia, to tym bardziej powinna ponieść konsekwencje swoich niemądrych słów. Nie dziwi zatem oczekiwanie wielu osób, że Kurator Oświaty w województwie Małopolskim, Barbara Nowak powinna zostać zdymisjonowana po słowach: „Uważam, że człowiek dorosły i wolny musi sam odpowiedzialnie wybierać i nie wolno go do tego zmuszać. Absolutnie nie zgadzam się z pomysłem, by kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać. Zwłaszcza, jeśli mówimy o szczepionkach, których konsekwencje – tego eksperymentu – nie są do końca stwierdzone”.

  Pani kurator już zdała sobie sprawę, co jej grozi. Powrót do nauczania, to utrata niezłej pensyjki, bo przy nauczaniu latorośli objętość portfela znacznie się zmniejszy. No i jeszcze jedna przykra konsekwencja: który dyrektor zaryzykuje zatrudnieniem nauczyciela, który tkwi w średniowieczu, a nawet jeśli taki śmiałek się znajdzie, to czy rodzice nie oprotestują. W związku z tą perspektywą pani Basia prostuje swoją wypowiedź: „Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki. Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego.” Za późno pani Basiu. Jako historyk powinna pani znać konsekwencje nie leczonej pandemii, które miały miejsce na przestrzeni wieków. Jako osoba oświecona, a taką powinien być kurator, powinna pani wiedzieć, że szczepionka jest przebadana, szczepi się cały świat a przypadki zgonów covidowych maleją z uwagi na korzyść, którą niesie za sobą preparat.

  Wypowiedzią pani Basieńki zbulwersowani są nie tylko politycy opozycji. Minister Niedzielski na konferencji prasowej, tak skwitował tę bezrozumną wypowiedź: „Potępiam wszystkie oznaki braku rozumu i apeluję, żeby mieć pewnego rodzaju wstrzemięźliwość. Jeżeli ktoś chce się popisać, zaistnieć medialnie, bo to zawsze przyciąga uwagę, powinien sobie jednocześnie zdawać sprawę, że bierze na siebie ogromną odpowiedzialność”. Zapytany o ewentualną dymisję odpowiedział: „Oczywiście, że powinna. (…) Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację”. Reakcji ministra Czarna oczekuje także europosłanka PiS Beata Mazurek, która za pomocą TT wzywa ministra do działania w „koleżeńskim” wpisie: „Hej Czarnek Ty głuchy jesteś? Nie trzymaj nas w nieustannej niepewności tylko miej odwagę udzielić odpowiedzi?” i dołącza informację o odwołaniu przez premiera ambasadora w Czechach za szkodzącą wizerunkowi wypowiedź.

  Wczorajszy wybryk pani kurator jest kolejnym. Moglibyśmy się śmiać, gdyby nie był on tak szkodliwy. Pani kurator powinna zostać oddalona na zieloną trawkę, bo przypomina bardziej panią Basieńkę z kabaretu Olgi Lipińskiej niż przedstawiciela oświaty, który powinien być wzorem dla naszych pociech.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, wpolityce.pl
  photo by:

   

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap