back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Za a nawet przeciw

  W dniu dzisiejszym odbyła się krótka, ale jakże ważna konferencja prasowa rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej i posła Adama Bielana. Konferencja była na temat ważki, bo współpracy rządu z prezydentem. Istotnym jest bowiem, aby była ona sprawna. Rząd proponuje, sejm uchwala, prezydent bez zwłoki podpisuje. Tak było w przypadku programu 500+, 13 emerytury, czy ostatnio Tarczy Antykryzysowej.

  My jednak w kontekście tego zagadnienia pomyśleliśmy o kandydacie na kandydata Rafale Trzaskowskim i jego obietnicach Wyborczych. Jak wiadomo już powszechnie Rafał Trzaskowski podważa wszystkie planowane inwestycje rządu, które mają umocnić miejsce Polski w skali świata i Europy, zapewnić miejsca pracy, wzbogacić regiony, gdzie inwestycje zostaną poczynione. Jest to m.in. Centralny Port Komunikacyjny i przekop Mierzei Wiślanej. Swój stanowczy sprzeciw wobec budowy CPK mer stolicy wyrażał już wcześniej twierdząc, że jest on Polsce niepotrzebny, bo lotnisko jest w Berlinie. Natomiast sprzeciw do drugiej inwestycji zaczął wybrzmiewać w prowadzonej przez niego obecnej kampanii wyborczej. Jest to obietnica złożona Partii Zieloni, która w zamian obiecała wspierać kandydata w nadchodzących wyborach. Nie zdziwiłaby nas ta deklaracja kandydata, gdyby nie fakt, że pomysł popiera Platforma Obywatelska. W trakcie głosowania nad inwestycją w sejmie w dniu 24.02.2017r. 222 posłów PO było za jej przyjęciem m.in. Borys Budka, czy była kandydatka Małgorzata Kidawa-Błońska.

  Czy zatem Rafał Trzaskowski sprzeciwia się swojemu ugrupowaniu? Czy jest w stanie obiecać wszystko, aby zwiększyć swoje notowania. Tu musimy wrócić do przytaczanej wcześniej konferencji. Wiadomym jest, że gdyby Rafał Trzaskowski prezydentem został nie będzie miał możliwości pełnej współpracy z sejmem. Tam bowiem większość ma Zjednoczona Prawica. Wiemy o tym my wie i Rafał Trzaskowski. W związku z tym może elektoratowi obiecać wszystko, nawet skrócenie tygodnia pracy do 2 dni, po 100 000 dolarów od łebka i szczęście do końca żywota każdego Polaka. Inicjatywy te bowiem zapewne przepadną w głosowaniach sejmowych, jak i veto w sprawie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

  W takiej sytuacji politycznej proponujemy kandydatowi na kandydata Rafałowi Trzaskowskiemu skrócić swój program wyborczy do życzenia rodakom Wszystkiego Najlepszego i wrócić do obowiązków wynikających z piastowania urzędu prezydenta stolicy.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: tvp.info
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap