back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Za górami za lasami …..

  Oburzona opozycja grzmi na wojewodów. Jakim prawem decyzjami administracyjnymi kierują do pracy w opuszczonych ośrodkach pomocy społecznej pielęgniarki! Przecież to nieludzkie! Faktycznie, staramy się poruszyć naszą wyobraźnię do pracy. Zamykamy oczy i odlatujemy:

  Jest rok któryś tam, bliżej nie określony. W Polsce władzę przejęła Platforma Obywatelska. Na czele rządu stoi 80-letni Michał Szczerba. Ministrem Zdrowia jest wnuk europosłanki Ewy Kopacz. Ministrem Finansów zaś prawnuczka Rostowskiego. Prezydent jest troszkę zniedołężniały, dobiega setki, a może już ją przekroczył. To Donald Tusk, któremu przed rokiem udało się wskoczyć na najwyższe stanowisko w państwie. Świat opanowany jest przez pandemię. Brakuje miejsc w szpitalach. Ludzie zapadają na pląsawicę nóg i wywrót oczami. Gospodarki padają, jak muchy po deszczu. Obowiązuje narodowa kwarantanna. Przemysł, usługi, oświata nie funkcjonują. Premier Szczerba występuje z orędziem do narodu. Nakazuje krępować nogi sznurkami i wpatrywać się w jeden punkt, aby oczy nie wyszły z orbit. Ten punkt, to zdjęcie pana premiera, które ma zawisnąć w każdym salonie polskich domostw. Mimo, że polska gospodarka nie jest w najlepszej kondycji premier Michaś obiecuje zatrwożonym mieszkańcom: „Każdy przedsiębiorca, który zatrudnia od 1 do nieskończoności ludzi zostanie zwolniony ze wszystkiego, do każdego pracownika dostanie dodatkowo po dwie dodatkowe pensje na każdy dzień postoju, wskazane jest też zatrudnianie nowych pracowników. Restauratorzy martwić się nie muszą, że ich knajpy podupadną. Każdy z nich dostanie dofinansowanie na niewidzialnego gościa, może być ich do 100 nawet jeśli był to pub na 10 osób. Średnie dofinansowanie, to cena kolacji w Atelier Amaro. Fryzjerzy oprócz dofinansowania za trwałą ondulację z farbowaniem dla 30 osób dostaną po komplecie nowych szwajcarskich nożyczek. Rolnicy dostaną dopłatę na każde zwierzę, nawet koty i psy. Zwolnieni będą także z jakiekolwiek uprawy na kolejne 5 lat po ustaniu pandemii. Dzieci i młodzież uczyć się nie muszą. Ci z podstawówek otrzymają celujące świadectwa maturalne, młodzież ze szkół średnich dostanie się na 3 rok studiów, studenci otrzymają pracę ze świadectwem 20-letniego stażu” itp, itd.

  Wszystko jest idealne, tylko opozycja w osobie syna słynnego przed laty spin doktora Adama Bielana, wytyka problem z Domami Opieki Społecznej. Personel się pochorował, trzeba tam kogoś wysłać, tylko nie pielęgniarki. Przysięga Hipokratesa odwołuje się do sumień lekarzy nie pielęgniarek. Nie można kobietom burzyć spokoju kwarantanny. Wezwany w sprawie konsultacji wojewoda Nitras radzi: „Trzeba oddelegować do pracy w OSP górników, bo są do trudnych warunków przyzwyczajeni, żołnierzy którzy wprowadzą dyscyplinę i staruszków utemperują, przewoźników, którzy wolniutką wywiozą starszych państwa do lasu i larum się skończy”. Eureka! Jaki ten mój Nitras mądry inaczej myśli premier Szczerba. Trzeba pomysł wdrożyć i pozamiatane.

  Stało się, marzenia przerywa telefon Naczelnej. Mamy oglądać konferencję premiera Morawieckiego. Niestety zapowiada odmrożenie gospodarki. Co na to premier Ups! poseł Szczerba? Zapewne zaraz się dowiemy i znowu odpłyniemy w piękny sen.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: wp.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap