back to top
poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Zły Mikołaj. Orban blokuje pomoc finansową dla Ukrainy

  Węgry podobnie, jak Polska nie powąchały jeszcze pieniędzy z Brukseli, które miały pomóc w popandemicznej sytuacji ekonomicznej. W Polsce niby praworządność jest w niebezpieczeństwie, a tak prawdę mówiąc Brukseli i jej nominatom chodzi o to, by Polskę zagłodzić do przyszłorocznych wyborów, które ma wygrać opozycja. Na Węgrzech ponoć szaleje korupcja, a w związku z nią źle wydatkowane są pieniądze unijne. Choć zarówno w jednym, jak i drugim przypadku pieniądze unijne mają pomóc społeczeństwom, to Bruksela nie chce ich wypłacić zapewne z uwagi na niechęć do rządzących w obu krajach.

  Mimo, że jest to jawna niesprawiedliwość, to jednak są granicę z nią walki. Polskim rządzącym także zależy na pieniądzach unijnych, ale do głowy by im nie przyszło, aby iść po trupach Ukrainy, a Orban jest nieczuły na nieszczęście wojny i jej skutków. Za brak kasy z UE Orban postanowił ukarać Ukrainę. W dniu dzisiejszym Węgry zablokowały przeznaczone przez Unię Europejską 18 miliardów Euro pomocy makrofinansowej dla Ukrainy w 2023 roku, jak donosi agencja Interfax-Ukraina.

  Jeśli nie wiedzieć o co chodzi Orbanowi, to chodzi oczywiście o kasę. Tylko czy premier Ukrainy będzie zapisany jako bohater na kartach historii, czy jako barbarzyńca. Na Ukrainę Mikołaj dzisiaj nie przyjdzie z prezentem. Mikołaj Orban postanowił wręczyć Ukrainie rózgę za nie jej przewinienia. Wstyd Panie Orban.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: onet.pl

  photo:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap