Życzenia dla Pań i ….. Panów

0

8 marca, Dzień Kobiet! Trzeba uszczuplić budżet. Kolega redakcyjny w radosnych podskokach udał się do kwiaciarni, gdzie nabędzie drogą kupna bukiet dla Naczelnej. Będzie jak zwykle okazały, aby pamiętała długo przy rozdzielaniu premii. Będą też kwiatki dla graficzek, trudno dzisiaj zapomnimy o ich nie przyjemnym usposobieniu. Właściwie, to nawet je lubimy. Zwłaszcza dzisiaj, bo jak co roku my im wiecheć kwiatów, a na stół wjadą najlepsze wypieki prosto spod rączek naszych manualnie uzdolnionych pań.
Nie tylko my pamiętamy o naszej płci pięknej. Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z Ochotniczą Strażą Pożarną wręczył wiązankę pani strażaczce i zauważył przy tym jak dużą rolę panie odgrywają w swojej służbie.

Na portalach społecznościowych wiele pięknych słów z życzeniami dla pań. Są takie neutralne, jak wpis wicepremiera Joachima Brudzińskiego: „Drogie Panie, nasz męski świat bez Was byłby jedną wielka porażką. W dniu Waszego święta, przyjmijcie proszę najserdeczniejsze życzenia i podziękowania, za to , że dzięki Wam nasze życie jest piękniejsze, bardziej odpowiedzialne i mądrzejsze. Wszystkiego najlepszego!”. Są umiarkowane, aby pań nie rozpuszczać i określić granice świętowania, jak ten redaktora TVP Info Bartłomieja Graczaka: „Pozdrowienia dla wszystkich kobiet. Życzę pięknego początku tygodnia”. Są i te oryginalne, których sam Monty Python by się nie powstydził, jak ten spod rączki Marka Migalskiego: „Myślę, że tego, czego potrzebują kobiety, to przefarbowanie włosów polityka, który ma problemy z byciem postrzeganym jako niepoważny.”.

8 marca Panie nie czekają wyłącznie na uprzejmości ze strony panów. One także koncentrują się na święcie. Są takie, które w tym dniu walczą o równouprawnienie, jak posłanka Joanna Lichocka, która pisze: „Co Państwo na to, by zaproponować datę 9 marca na Dzień Mężczyzn? Byłoby to działanie równościowe”. My jesteśmy jak najbardziej za i już przekazujemy tweeta pani poseł do działu grafiki z zaznaczeniem, że z kwiatków sałatki się nie da zrobić, zatem może jakiś inny, może szklany wyraz szacunku do nas panie zaordynują.

Posłanka Jachira też wyraża swoje oczekiwania. Pisze na twitterowym koncie: „Drodzy Panowie, z okazji Dnia Kobiet, zamiast kwiatka, oddajcie nam nasze prawa!”. Zastanawiamy się nad tą grą słów pani posłanki. Czy przespaliśmy moment, gdy odebrano paniom prawa do głosowania, czy wykonywania zawodu górnika? Może posłance Jachirze zabroniono nagrywać dowcipnych odezw do narodu?

Kolega zdyszany wbiegł do pokoju z naręczem kwiatów. Czas zastanowić się nad własnymi życzeniami dla pań i liczyć, że one same przychylą się do sugestii posłanki Lichockiej, zapomną o święcie już we wtorek, jak sugeruje red. Graczak, nie wdrożą w życie pomysłu Migalskiego, bo we fioletowych włosach nam nie do twarzy, dalej bawią nas swoją oceną rzeczywistości, jak posłanka Jachira.

Wszystkiego dobrego drogie Panie! Do wtorku.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: twitter.com
photo by: