back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Do przerwy 0:1

  Kolejny wydawać by się mogło rozczarowujący wyrok TSUE. Polakom i Węgrom narzuca się prawo tworzone w Brukseli. Wyrok polityczny niewątpliwie i można na jego podstawie domniemywać, że łamane są wszystkie traktaty. Dziś dowiedzieliśmy się, co nie było żadną tajemnicą, że pieniądze z Europejskiego Funduszu Odbudowy uzależnione są od mechanizmu warunkowości. My lekko już pogubiliśmy się w tych mechanizmach, ale z odsieczą przybył mecenas Robert Smoktunowicz, który tak skomentował dzisiejszy wyrok: „Zasada warunkowości. Pieniądze za praworządność. Pozatraktatowy i uznaniowy mechanizm wpływów i kompetencji Brukseli. Niezdefiniowany i wieloznaczny argument braku praworządności jest tak samo mętny jak w relacjach ludzkich zarzut – złego prowadzenia się. Czego nie rozumiecie…?!”

  Opozycja już pieje z radości strosząc piórka. Byłoby to zrozumiałe, gdyby chodziło o możliwość lub nie montażu huśtawki na placu zabaw. Niestety w tym przypadku chodzi o pieniądze dla Polaków, których gospodarstwa domowe zostały nadszarpnięte przez pandemię. Nie rozumie zachwytów polityków opozycji nawet nasz nowy trybun ludowy Michał Kołodziejczak, który na TT napisał: Jeśli ktokolwiek cieszy się z decyzji TSUE to jest u nas bardzo źle. Opozycjo, czy ty też błądzisz?”.

  Naszą uwagę przykuli dziś bardziej politycy Zjednoczonej Prawicy. Minister Sprawiedliwości na zwołanej tuż po wyroku konferencji prasowej zarzucił premierowi Morawieckiemu, że zgodził się na mechanizm praworządności. Premier odpowiedział na zarzuty Ziobry podczas otwierania kolejnej drogi. To był pstryczek prosto w nos zadufanego Ministra Sprawiedliwości. Premier pytany o wypowiedź Ziobry powiedział, że liczą się realia, a realnym jest np. otwieranie kolejnych odcinków wyremontowanych dróg. To się bowiem udaje, a reforma sądownictwa wg Ziobry stoi w tym samym miejscu, w którym stała w momencie obejmowania stanowiska przez Ziobrę. Podsumowując tę utarczkę można stwierdzić: Do przerwy 0:1 na korzyść premiera.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo:


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap