back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Krezus odda cztery stówki

  Wielki ambaras się zrobił. Zamieszanie z uwagi na podwyżkę wynagrodzeń naszych posłów, a właściwie „wyrównanie strat” związanych z Polskim Ładem. Donald Tusk podniósł krzyk i wzywa swoich parlamentarzystów, by te cztery stówki z haczykiem oddali na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Posłanki i Posłowie! Nie bierzcie tych pieniędzy. „Przekażcie je na Wielką Orkiestrę i zażądajcie publicznego wyjaśnienia tego skandalu. Sam też wpłacę jutro solidarnie 425 zł. To tylko prośba, oczywiście.” – pisze Tusk na twitterowym koncie. Na jego wezwanie już zareagował poseł Arkadiusz Myrcha, który faktem przelewu pochwalił się za pośrednictwem tego samego źródła.

  Problem w tym, że Donald Tusk nie zrozumiał skąd się wzięły te podwyżki. To wstyd, że człowiek, który był szefem polskiego rządu, szefem Parlamentu Europejskiego, a obecnie szefem największej partii opozycyjnej w Polsce i szefem partii rządzącej w Parlamencie Europejskim. Skoro nie rozumie, to „oczy otworzyć” postanowił mu senator Koalicji Obywatelskiej, Antoni Mężydło. Zapytany, czy apel Tuska jest słuszny odpowiedział: „Ale gdzie tam, jaki zwrot? Pan premier Donald Tusk chyba nie rozumie, o co tu chodzi! To pieniądze, które i tak byśmy dostali, ale przy rozliczeniu rocznym podatku, PIT-u. To jest to 30 tysięcy kwoty wolnej od podatku. Jak się doliczy podatek to wychodzi 5 tysięcy; jak się podzieli przez 12, to wyjdzie 425 złotych. I to ma być podzielone w ten sposób, żebyśmy dostawali te pieniądze co miesiąc, a nie raz w roku większą kwotę.”

  Na apel Tuska reagują również internauci obserwujący konto Tuska. Patryk Osowski, dziennikarz TVP Info tak reaguje na wpis szefa PO: „Donald Tusk. -Jako szef RE 105 tys. zł mies. -Potem dostał podwyżkę do 140 tys. mies. -Dodatki 76 tys. rocz. -Na mieszkanie 200 tys. rocz. -Świadczenie przejściowe 60 tys. m. -Jako szef EPP 30 tys. mies. -Emerytura 21 tys. mies. -ZUS 9 tys. m. . . . -Łaskawie odda 425 zł” I nie dziwią ikonki rozbawionych buziek, które umieszcza dziennikarz podsumowując swój wpis.

  Panie Donaldzie, a może by tak ze dwie emeryturki oddać tym, którzy takich profitów jak pan nie doświadczyli?

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, salon24.pl
  photo by:  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap