back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Polska awangarda na tle niemieckiej niemocy

  Gdy oglądamy obrazki z wystąpień Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego przed parlamentami zachodnich krajów europejskich, to zastanawiamy się, czy zaproszenie go na obrady nie było tylko przyzwoitością. Przecież Zełenski nie trafia do większości europejskich serc. Gdy został zaproszony do Berlina przedstawiał sytuację na Ukrainie. Opowiadał o cywilnych ofiarach wojny, wśród których są dzieci. Mówił o męczeństwie bombardowanych i zniszczonych miast. Chwalił bohaterstwo ukraińskiej armii prosząc o wsparcie zbrojne. Dodawał jak ważne jest wsparcie Ukrainy przez wprowadzanie sankcji m.in na węglowodory. Zełenski od niemieckich deputowanych otrzymał oklaski. Po oklaskach Bundestag nie zadał sobie nawet trudu, by w specjalnym punkcie obrad omówić ewentualną pomoc dla Ukrainy. Mało, zaraz po wystąpieniu Zełenskiego zajęli się świętowaniem urodzin dwóch spośród nich. Ten punkt był ważniejszy niż sytuacja na Ukrainie.

  Polska wprowadzając sankcje na węglowodory stała się europejską awangardą. Awangardą, bo zrobiła to bez wsparcia innych państw europejskich w tym przede wszystkim Niemiec. Kanclerz Olaf Scholz wręcz chwali się, że podczas ostatniej rozmowy z Putinem udało mu się w tej materii uzyskać porozumienie z Rosją. Ropa i gaz rosyjski splamione ukraińską krwią będą nadal płynęły do Niemiec, a sukcesem Scholza jest to, że wynegocjował dalsze płacenie za te surowce nie w rublach, jak proponował Putin.

  Ruch polskiego rządu jest chwalony nawet przez polską opozycję. Warto to podkreślić, bo dawno nie było takiej jednomyślności. Polacy wolą być awangardą niż mieć na sumieniu ofiary z ukraińskich dzieci, bo nie ma wątpliwości, że za m.in. niemieckie pieniądze za ropę i gaz Putin kupi bomby, które będą zabijały ludność cywilną Ukrainy.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap