back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Pomysł był i się zmył

  Wczorajsze monitorowanie sejmowej Komisji Zdrowia przekonało nas, że opozycji brakuje chęci, by coś poprawić w walce z pandemią. Gdy partia rządząca zaproponowała własny projekt ich stać było wyłącznie na krytykę. Projekt nie był idealny, ale utarło się, że nawet, jak ma się propozycję za niezbyt udaną, to wnosi się poprawki. Nasza droga opozycja skupiła się wyłącznie na aktorskim krytykanctwie. Czy oni mają jakiś pomysł? Po wczorajszych występach mamy duże wątpliwości.

  Opozycja skupia się na podnoszeniu słupków sondażowych. Nie poprą dobrych rozwiązań, bo nie chcą się narazić i tym, którzy są do szczepień przekonani, ani tym, którzy do szczepionki nastawieni są krytycznie. Nie będą zatem zgłaszać uwag, będą torpedować nawet najlepszy pomysł. Jeszcze do niedawna nawoływali do powszechnego testowania, a gdy pojawił się pomysł, by testować osoby pracujące, to okazało się, że nasza opozycja ma z tym problem. Problemem były ich rachunki. Nie zgadzała im się ilość punktów pobrań i trudno było wytłumaczyć, że takie są jeszcze w organizacji, bo np. nie każda apteka przygotowała pomieszczenie do pobrań wymazów, ale są w trakcie mobilizacji.

  Postawą opozycji nie jesteśmy zdziwieni. Oni mają taktykę: wiemy ale nie powiemy, o czym informowała w jednym z wywiadów Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ze zdziwieniem przyjęliśmy niechęć do projektu części posłów obozu rządzącego. Posłanka Siarkowska już od dawna buduje swoją popularność na sprzyjaniu koronosceptykom i antyszczepionkowcom. Wtóruje jej poseł Kowalski. Przysłuchując się ich występom podczas debaty sejmowej miało się wrażenie, że urwali się z innej galaktyki i tylko cierpliwość prezesa PiS może być wytłumaczeniem ich dalszego funkcjonowania w ramach Zjednoczonej Prawicy.

  Kolejny projekt przeszedł do historii. Zanim przyjdzie zmierzyć się z kolejnym pandemia się skończy. My wierzymy autorytetom medycznym, zaszczepiliśmy się do czego innych namawiamy, bo to jak na razie jedyny pomysł na ustrzeżenie się przed ciężkimi skutkami choroby.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: sejm.gov.pl
  photo by:  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap