back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Zbrodnia w Buczy. Kompromitacja Scholza i Macrona

  Szlag nas trafia, nasza wściekłość przekracza wszystkie normy, ale jest też miejsce na bezsilność, gdy oglądamy dzisiejsze zdjęcia z wyzwolonej Buczy. Ciała cywilów. Niewinnych kobiet mężczyzn i dzieci. Masowe groby i ciała zastrzelonych w tył głowy z zawiązanymi z tyłu rękoma. Taka rzeczywistość za Ukrainie i pytanie czy zachód się przebudzi.

  W wywiadzie udzielonym dla niemieckiej gazety „Welt am Sonntag”, wicepremier Jarosław Kaczyński apeluje do społeczeństwa niemieckiego, aby przestać sprowadzać węglowodory z Rosji i płacić jej za pośrednictwem rosyjskich banków, które zostały w systemie SWIFT. Płacić Rosjanom, którzy to wynagrodzenie zamieniają na morderczą broń. Kanclerz Olaf Scholz we wpisie na TT ani słowem nie wspomina o zbrodniczej działalności w Buczy, ale ani słowa o ewentualnych kolejnych sankcjach. Pisze też: „Domagam się, aby organizacje międzynarodowe miały dostęp do tych obszarów w celu samodzielnego dokumentowania okrucieństw. Musimy nieustannie badać zbrodnie rosyjskiego wojska i pociągać sprawców do odpowiedzialności.”. Domaga się od Ukraińców i słowem nie wspomina o barbarzyńcach Rosjanach. W telewizyjnym wywiadzie Scholz twierdzi, że Putin nie wie co się dzieje na Ukrainie, czyli bierze mordercę w obronę. Ponadto, jak donosi niemiecki dziennik „Welt”, Niemcy odmówiły dostarczenia Ukrainie 100 transporterów opancerzonych Marder, o które Ukraina poprosiła w zeszłym tygodniu.

  Telefonista Macron także zauważył sceny horroru w Buczy. Pisze na TT: Obrazy docierające do nas z Boutcha, wyzwolonego miasta pod Kijowem, są nie do zniesienia. Na ulicach setki tchórzliwie zamordowanych cywilów. Moje współczucie dla ofiar, moja solidarność z Ukraińcami. Za te zbrodnie będą musiały odpowiedzieć rosyjskie władze. Ten przynajmniej zauważył, kto odpowiada za tę masakrę. Jednak jego dotychczasowe działania, te dziesiątki telefonów do Putina, z których nic nie wynika rodzą komentarze takie, jak ten dziennikarza Michała Szułdrzyńskiego, który pisze na TT: „Ciekawe czy prezydent Macron powie podczas następnej rozmowy telefonicznej Putinowi, że odpowie za te zbrodnie w Buczy”.

  Te obrazki, które można było dzisiaj obejrzeć we wszystkich mediach, nie dadzą nam spokojnie zasnąć. Życzymy także Macronowi i Scholzowi, aby te ludobójcze zbrodnie przyśniły im się każdej nocy, gdy w ciągu dnia będą przelewać kasę za węglowodory sprowadzane z Rosji.

  żródło: twitter.com

  photo: twitter.com


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap